Ako sa učiť cudzie jazyky?

Pridané: 23.7.2019 13:12:20 Počet zobrazení: 1252

23 Júl 2019

Chcete sa naučiť po anglicky? Zabudnite na bifľovanie. Pripravili sme pre Vás tipy, ako sa čo najefektívnejšie naučiť cudzí jazyk.

Ako sa učiť cudzie jazyky?
  • Učenie sa cudzieho jazyka berte ako svoju obľúbenú aktivitu, na ktorú si vyhradíte čas.
  • Určite si svoj cieľ - chcete sa naučiť komunikovať na bežné témy, v pracovnom prostredí alebo chcete získať jazykový certifikát?
  • Študovať začnite hneď ako sa rozhodnete jazyku venovať.
  • Venujte sa jazyku aspoň 15 minút denne. Častejší kontakt prináša lepšie výsledky ako dlhé hodiny trávené učením.
  • Čítajte cudzojazyčné knihy, surfujte anglické webové stránky, počúvajte pesničky, píšte si nákupný zoznam v anglickom jazyku, nastavte si svoj mobilný telefón do angličtiny.
  • Rozprávajte čo najčastejšie, nehanbite sa a neobávajte sa chýb. Neustálym precvičovaním rečového prejavu ich odstránite.
  • Nesústreďte sa na doslovný preklad. Je dôležitejšie pochopiť zmysel a obsah vety.
  • Učte sa slovíčka v kontexte, vo frázach, v situáciách...
  • Nevzdávajte sa a motivujte sa už dosiahnutými výsledkami.
  • Zúčastnite sa poctivo každej hodiny zvoleného kurzu.
  • Pochváľte sa a nezabudnite, že sa učíte kvôli sebe ❤.

A ako prebieha výučba anglického jazyka v Jazykovej škole Hoare v Leviciach?

Prečítajte si postrehy našich študentov alebo sa rovno prihláste na niektorý z kurzov.

Tešíme sa na Vás ツ